ČÍM BUDU.....?
-práce žáků 1.třídy - neopravené a neupravené :-)

° CHCI BÝT POLICAJTEM ABI JSEM MOHL CHITAT ZLODEJE. Ríša

° CHCI BIT FODBLISTOU PROTOŽE HMÁM RAT. Matěj Š.

° JACHCI BIT BAGRISTOU PROTOŽ SEMITOLIBI. Páťa

° CHCI BÍT FOTBALISTOU CHCI BÍT DOBREJ JAKO MESSI BAVÍ MNĚ HODNĚ FOTBAL. Lukáš

° KCI BIT ARCHELOG, VIHRABAVAT KOSŤI DINOSAU . Roman

° CHCI BIT MISLIFCEM PROTO ŽE CHCI BIT V LESE Z ZVÍŘÁTKI A CHCI BIT V PŘIRODĚ. Ondra Š.

°


KOSÁČEK
24.června 2016


BUBNY
21.června 2016


BESEDA S REŽISÉREM
20.června 2016


ŠKOLNÍ AKADEMIE
15.června 2016


SLAVNOSTI ZKOUŠEK
9.června 2016


Loučení s panem učitelem
3.června 2016


RECITACE - finále
1.června 2016


VÝSTAVA OBRÁZKŮ
31.května 2016


ŠKOLNÍ VÝLET
26.května 2016


NÁVŠTĚVA KNIHOVNY
16.května 2016


JARNÍ KROS
3.května 2016


POP SONG
27.dubna 2016


DEN ZEMĚ
22.dubna 2016

Dnes se celá škola sešla na hřišti, kde nám paní učitelka řekla, co budeme dělat. Každý si mohl pořadí úkol zvolit podle sebe. Úkoly se týkaly naší planety - ochrany, ekologie, zvířat a rostlin.

SLAVNOSTI ZKOUŠEK
7.dubna 2016

Na naší škole se každoročně píší Slavnosti zkoušek. Žáci ukazují, co se všechno naučili. I my dnes jsme poprvé ukázali, co jsme se naučili z českého jazyka, matematiky a angličtiny. Někteří z nás napsali práce na 100%.

Z českého jazyka to byli: Honza P., Matouš, Lukáš, Jonáš a Kuba G.; z matematiky : Lukáš a Matěj V.; z angličtiny: Jonáš, Honza P., Matěj V., Matouš, Martin, Lukáš, Kuba G., Ondra M., Terka J., Terka Ž., Zuzka, Ondra Š. a Roman.


RUKODĚLNÁ BĚHAČKA
23.března 2016

Dnes si kluci přinesli pomlázku a děvčata si vzala košíček s bonbóny. Nahoře na půdě jsme si povídali o Velikonocích. Připomněli jsme si zvyky, které se drží, trošku jsme se dozvěděli z historie. Potom utvořila děvčata kruh a chlapci obcházeli. Dívky rozdávaly bonbóny. Po svačině se děti rozešly do tříd, kde si vyráběly velikonoční výrobky.  (viz. foto 1.tř.)

VÍTÁNÍ JARA
21.března 2016

Dnešním dnem k nám přichází jaro a my se rozhodli ho přivítat. Oblékli jsme jen do jarních barviček. Tento den byla naše škola veselá, zářila krásnými barvami. Nahoře na půdě jsme vytvořili jarní sluníčko. Bylo krásné - duhové (část je vidět i na fotografiích, celé se tam nevešlo, bylo moc veliké). Potom jsme si poslechli pohádku o chudé sněžence a bohaté bledulce. Také jsme si obě první jarní květinky nakreslili. Kromě kreslení a povídání jsme také zpívali písničky, spjaté s jarem. První jarní den jsme si docela užili.   (viz foto 1.třída)

NOČNÍ ČTENÍ
17.března 2016

Dnes jsme se sešli ve škole na sedmou hodinu večerní. Naše práce začala v jídelně, kde byla hromada přísloví. Úkolem bylo dát dvě části k sobě. Samozřejmě to muselo být správné. Nebylo to vůbec jednoduché, pomáhali nám rodiče. Pak následoval úkol nahoře na půdě. Protože se celý večer týkal knih, museli jsme přiřadit k ukázce autora a název díla. Poslední úkol byl ve třídě. Čtení a plnění úkolů nám celkem šlo, protože jsme se hlavně těšili na spaní na půdě. Chvíli trvalo než se všichni srovnali, abychom měli dostatek místa. Pak jsme vytáhli svoje vlastní knihy, uvelebili se do pelíšků a četli si dokud jsme neusnuli. Někteří ani nečetli a usnuli dříve než vůbec číst začali :-)   (foto v sekci Fotografie-1.třída)---------------------------------------------------

* Vymysli slovo na E.- “Eksymák”:-)

* Hláskujeme slovo  Č - T - Y - Ř - I . A dohromady čteme?
ŘEPA!!!:-)


°  “Paní učitelko, kdybych šla na záchod a byla tam dlouho, znamená to, že mi vypadl zub!:-)

°  ”Paní učitelko, máme dnes kemariku?“ :-)

- rozhovor tří chlapců a holčičky v době, kdy se ve třídě ”točila“ spálová angína
kluci - ”Bolelo nás v krku“. -”Jo? A co říkal pan doktor?“-” No, že je to ta, no ZÁPALNÁ angína.

------------------------------------------------


KALKULÁTOR 2016
26. února 2016

Celý měsíc únor jsme se věnovali tréninku na “Kalkulátora”. My jsme sčítali a odčítali do 10 a ostatní trénovali násobilku. Každý z nás spočítal minimálně 25 pruhů s 20 příklady tréninkově, což je 500 příkladů. Další příklady padly v třídním “souboji”.Soutěžily dvojice dětí, vítěz postoupil do dalšího kola, až zbyly poslední čtyři děti, které byly nejúspěšnější. Proběhl poslední třídní souboj, ve kterém jsme zjistili, kdo je čtvrtý a kdo třetí. O tom, kdo je první a druhý se rozhodovalo na půdě. Dva nejlepší a nejstatečnější, kteří měli nervy z ocele, před celou školou předvedli početní souboj o první místo.
Všechny děti byly moc pracovité a počítaly jako o život. A jak to u nás dopadlo?
Na prvním místě skončil Honza P., na druhém byl Ondra Š.,na třetím Lukáš a čtvrté místo obsadil Tomáš T. Letos čistě pánská jízda :)  (viz.foto)


SLAVNOST PERA
24.února 2016

Dnes jsme se připravovali na předání pera, byla to naše první slavnost. Někteří rodiče se přišli na nás podívat. Na půdě jsme zazpívali písničku a řekli básničku. Ve třídě jsme všichni podepsali už svým perem potvrzení o předání pera a vyzkoušeli jsme, jak píše na pracovním listě. Bylo to náročné, moc jsme se snažili a určitě jsme si zasloužili sladkou odměnu. Maminka Kubíka nám upekla výborný dort a každému z nás (a to nás je 29!!!) udělala ještě pero marcipánové. S tím jsme nic nenapsali, to jsme prostě snědli! :-)      (viz. foto)

ZDRAVÁ PĚTKA
27. ledna 2016

Povídali jsme si o zdravé výživě. Rozdělovali jsme potraviny na zdravé a nezdravé, “nakupovali” do papírových vozíků jídlo na svačinku. Nakonec jsme ve skupinách “vyráběli” ozdobné prkénko. Bylo připraveno ze samých zdravých jídel. To jsme nakonec mohli sníst :-)... (viz. foto)

BEZPEČNÉ CHOVÁNÍ - návštěva policisty
25. ledna 2016

Dnes jsme si povídali o bezpečném chování. Přišel za námi pan policista a vyprávěl pohádku o medvídkovi. Měli jsme za úkol říkat, co dělá méďa špatně. Pak jsme si mohli prohlédnout služební pistoli a vysílačku a vyzkoušet pouta a policejní čepici. Chlapcům se akce moc líbila...  (viz. foto)

VÁNOCE 1.A
22. prosince 2015

Konečně jsme se dočkali! Celý prosinec visely na zábradlí naše ponožky, do kterých nám dávali kamarádi nějaká překvapení. Nebylo to nic jednoduchého chodit kolem a nekouknout se! Jenomže jsme museli ještě počkat, nešli jsme pro ně hned. Povídali jsme si o Vánocích, o zvycích, vyrobili jsme si zápich do květináče ve tvaru stromku, pouštěli jsme skořápkové lodičky a teprve potom jsme si mohli dojít pro naše ponožky s překvapením. To bylo radosti:) :)  (viz. foto)

LUCKY
11. prosince 2015

Dnešní den byl ve znamení úklidu. Museli jsme uklidit, protože přišli Lucie (5.třída), které dávají pozor na nepořádek. Pořádně nám prohlédli uši, nehty, krky a lavice. Na některé výtečníky použili značení, aby se polepšili. Zazpívali nám písničku o sv. Lucii a pak to vypuklo. Po jejich odchodu naše třída i některé děti byly k nepoznání... Páťáci nám zanechali klubíčka bílé vlny a my začali “zamotávat” školu.(viz.foto)

 Tento den byl velmi fyzicky náročný hlavně pro paní učitelky. Děti se pod motanicemi mohly plazit, ale co pedagogický sbor...?.:)RUKODĚLNÁ BĚHAČKA
10. prosince 2015

Dnešní den jsme prožili v duchu vánočních příprav. V každé třídě jsme si mohli něco vyrobit - ozdoby na stromeček, svícínek, obrázek... Odpoledne přišli s námi rodiče a také oni vyráběli s naší pomocí vánoční výrobky. vánoční atmosféru navozovalo Vánoční CD Dalovického sboru Sluníčko...(viz.foto)

VÁNOČNÍ DIVADLO
8. prosinec 2015

Na půdě jsme viděli divadlo o Vánocích a Ježíškovi. Líbili se nám loutky, tak jsme se s nimi vyfotili.

(viz. foto)


MIKULÁŠSKÁ BĚHAČKA
4. prosince 2015

Dnešní den jsme byli převlečeni za anděly a čerty a plnili jsme úkoly v jednotlivých třídách.(viz. foto)

SVATÝ MARTIN
11. listopadu 2015

Dnešní den byl věnován svátku svatého Martina. Přišli jsme do školy v bílém oblečení. Na programu byla výroba svatomartinských rohlíčků. Byly výborné, moc se nám povedly. Celá škola se sešla na půdě. Povídali jsme si o Martinovi. Protože nesněžilo a správný sv. Martin má přijet na bílém koni, museli jsme si ve třídách nejprve “vyrobit papírový sníh”. Na půdě přijela paní učitelka Martinka na bílém “koni” a my jsme si zasněžili. Měli jsme z toho upřímnou radost. Paní uklízečka, ta měla radost menší... :-)Ještě jsme si vyrobili koníky a nakonec jako sladkou tečku jsme snědli naše vlastnoručně vyrobené rohlíčky...  (viz. foto)

Přednáška o zubech
20. listopadu 2015

Dnes k nám školy přišla budoucí paní zubařka a ukazovala nám, jak se máme starat o zuby, jak je máme správně čistit, co je pro zuby dobré a co jim naopak škodí.  (viz. foto)


ŠKOLA V PŘÍRODĚ 2015
19.-23.října 2015 - Kolínská bouda

Na školu v přírodě jsme jeli poprvé a docela brzy. Letošní termín byl skoro o měsíc posunutý. Byly trošičku obavy, ale nakonec jsme všechno zvládli - vycházky, prolézačky, bazén, výlet i zvířátka. Byli mezi námi i odvážlivci - Matouš, Andrea, Alena a Honza Z., kteří se přihlásili do DO-RE-MI  a před svými kamarády zazpívali písničku. Také probíhala urputná bitva v dámě. Nejlepší dva z nás se potom utkali mezi sebou, společně s ostatními soutěžícími z jiných tříd. Nakonec na 4.místě skončil Matouš, třetí byl Matěj V., druhý Matěj Š. a vítězem se stal Daniel... Počasí celkem přálo i nějaké fotky máme:-)  (viz. foto)


PODZIMNÍ KROS
22. září 2015

Tento den jsme se vydali na “dlouhý” pochod. Museli jsme dojít až na Radouč, tam se běhal tradiční podzimní kros. Naše trasa byla dlouhá zhruba 250 metrů.

A jak to dopadlo?

Na 1.místě skončil Martin, na 2. Jonáš (na fotografii ho zastoupil jeho bratr Matěj :-), na třetím Marek a o 4. místo se dělí Vítek s Davidem B. Z holčiček doběhla první Terezka J., za ní Terezka Ž. a na třetím místě skončila Zuzka.

Blahopřejeme všem šikovným dětem, které se zúčastnily:-)

foto viz. http://husvana.rajce.idnes.cz/


NÁŠ PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN
1. září 2015

V úterý  1. září se celá škola sešla na hřišti. Na jedné straně stáli žáci druhé, třetí, čtvrté a páté třídy se svými učiteli a vychovatelkami. Nechyběly ani děti z mateřské školy. a straně druhé čekaly děti, které od letošního roku patří do naší první třídy. A které to jsou? (viz. foto)
Přišel k nám Maxim, David B., Daniel, Marek, Kuba G., Kuba H., Lukáš, Ríša, Patrik, Roman, Vítek, Ondra M., Jára, Honzík P. David Š., Matěj Š., Tomáš Š., Ondra Š., Martin, Tomáš T., Jonáš,
Matěj V., Matouš., Honza Z., Alena, Andrea, Nicol, Tereza J., Zuzana a Tereza Ž. :)

http://husvana.rajce.idnes.cz/
 

Hned druhý den jsme se na půdě představili našim novým kamarádům,. Chtělo to hodně odvahy, ale zvládli jsme to všichni. Pak jsme si společně zazpívali písničky, které nás velké děti naučily. (viz foto)