LOUČÍME SE S PÁTOU TŘÍDOU
2OO5 - 2010

Pět let uteklo jako voda a vy už půjdete do jiných škol.
Poslední spaní na konci prázdnin se celkem povedlo a doufám, že jste si to užili.
Ještě si tu někdo zapomněl krabičky od buchet.

TAK VÁM, DRAHOUŠKOVÉ, PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ A SYMPATICKÉ SPOLUŽÁKY A UČITELE.
Doufám, že mi přijdete vyprávět nové zážitky. Loučím se s Vámi a zároveň se těším na příští setkání....

SPÍME VE ŠKOLE
Co si přinesu?

Letos opět spíme ve škole.

Sraz bude v18. hod. ve čtvrtek 25.června. Kdo ještě nezaplatil 50,-Kč přinese!!!

Potřebujeme jako vždy spacák, karimatku, kdo chce, tak polštář, hygienu, čisté prádlo, pyžamo...

Vždyť to znáte. Navíc si přineste jednobarevné triko, zkusíme savování.

Opět kdo chce, může přinést nějakou dobrou buchtu!!!

Kromě tohoto spaní, spíme ještě jednou v pondělí. Věci si tu necháme, abychom je nevozili sem a tam (ten, kdo chce). Mělo by být prémiové, za odměnu.

Tentokrát si jídlo přinesete vlastní. Promýšleli jsme, že bychom si přinesli různé pomazánky a namazali je a udělali bychom si švédský stůl. Ještě upřesníme nebo děti přinesou informace ústně, na čem se dohodneme.

 


POZVÁNKA - Pro vás, rodiče
- kulturní zážitky připravené Vašimi dětmi

5.A  ZVE SVÉ PŘÍBUZENSTVO NA KULTURNÍ VYSTOUPENÍ

Začneme asi v 16.30 a skončíme každý, jak bude chtít.

Program - pěvěcká vystoupení

             - Muzikál ZLOBÁCI

             - opékání vlastníchšpekáčků, buřtíků, klobásek apod., co kdo si přinese   

Pozvání platí nejen pro rodiče, ale můžete vzít i širší příbuzenstvo. Těšíme se na Vás!!!!     

P.S. Některé maminky se ptaly, zda mohou něco upéct nebo přinést.               

Dobrovolnosti a ochotě se meze nekladou!!!


Den dětí - den naruby
1. červen 2010

Letos jsme 1.duben netrávili ve škole, nemohl tedy být DEN NARUBY, slíbila jsem dětem, že si ho naposledy uděláme v červnu. Někteří si připravili program pro své spolužáky.
(viz. foto třídní)

Školní kolo recitace
28. květen 2010

Dnes se konalo školní kolo v recitaci. Každá třída si vybrala nejlepší recitátory a ty pak předvedli své umění před celou školou. U nás postoupili : Miloš, Honza Š., Míša M., Mirka a Kryštof s Michaelem, kteří měli stejný počet hlasů.
(viz. foto školní a třídní)

ŠKOLNÍ VÝLET
26.květen 2010

Na výlet jsme letos, stejně jako loni, jeli autobusem. Počasí zpočátku nevypadalo moc vábivě, ale nakonec se přece jen umoudřilo.Naše první zastávka byla na Kopanině. Zamířili jsme si na rozhlednu a po výstupu, prý 94 schodů, jsme se rozhlíželi po kraji. Vzhledem k tomu, že jsme vystupovali jako poslední, byl výhled už poněkud zamlžen. Nejvíce toho viděla asi třetí třída, která šla jako první. Rozhledna nás tak uchvátila, že jsme málem nestihli prohlídku v Bozkovských jeskyních. Čtvrtá třída dobíhala ... a stihla. My jsme měli ještě chviličku, tak se samozřejmě okukovalo, co se kde koupí. Vždyť přece výlet bez nákupu ....to známe. Po prohlídce jeskyní, kde asi největším zážitkem byla ukázka absolutní tmy, jsme vyrazili na Palackého cestu. Byla trošku “rozrytá a rozbrázděná” od těžby, museli jsme se vyhýbat “bahýnku”. Kousek po silnici a pak hurá na Riegrovu stezku. To už bylo jiné. Cesta lesem, nad vodou a bez bahna...
Autobusy na nás čekaly v Bítouchově, byli jsme rádi, že už je vidíme. Protože jsme měli asi hodinu zpoždění, museli jsme se rozdělit a poslat první autobus napřed....
(viz.foto školní i třídní)

To jsem nečekala...
- poděkování

Touto cestou bych chtěla poděkovat paté třídě za super skvělé překvapení, které si pro mou maličkost připravili. Něco jsem tušila, protože se tak nenápadně “hloučkovali” a něco si šuškali, ale že to bude až tak propracované a úžasně zorganizované to jsem netušila ani v nejmenším.
Tak “PĚTKO” MOOOOC DĚKUJI. Dokázali jste, že když chcete, dokážete téměř neuvěřitelné věci. Vyšlapovali jste jako správný tým....a já jen “zírala” a přemýšlela, kde se to ve Vás bere!
P.S. Buchta ještě jednou bude... asi na konci roku nebo při spaní, ještě uvidíme!!

Svátek matek
6. květen 2010

Společně s maminkami jsme oslavili jejich nedělní svátek. Připravili jsme krátký program, ve kterém své vystoupení předvedl malý sbor, klávesisté, kytaristé a velký sbor.
(viz. foto školní)

Jarní kros
5. květen 2010

Tak naposledy v celkem “ideálním” počasí jsme zaběhli náš tradiční JARNÍ KROS. Letošní pořadí bylo následující:
     1. místo - Bára U. o kousíček před Adélou K., která skončila na 2. místě. Na 3.místě doběhla Natálka H. a 4. místo obsadila Natálka S.

    
1. místo obsadil Zdenda J., na 2.místě skončil Honza H., na 3.místě stál Matěj Ž. a 4. místo bylo pro Honzu Š.
(viz. foto školní)

Slavnosti zkoušek
27.duben 2010

Předposlední Slavnosti máme za sebou. Psali všichni kromě Michala, který nebyl ve škole. Ten si je napsal druhý den, když přišel. Nebyly tak náročné a tak dlouhé jako jindy. Ty úplně poslední budou horší. Ale my jsme šikovní a všechno zvládnem. Všichni se už určitě móóóóc těší! :)

Velikonoční běhačka
31.březen 2010

Běhačku jsme zahájili na půdě. Kluci si přinesli pomlázky a děvčata bonbóny. Po nezbytném “šlehacím kolečku” dostali kluci od dívek sladkost. Pak jsme se rozešli do tříd. Po svačině děti obcházely třídy a vyráběly a zdobily. Domů si pak odnášely beránka, vajíčko voskované, vajíčko polepené samolepkami, vajíčko zdobené samolepkami, vajíčko polepené výstřižky z časopisů, inkoustové papírové vajíčko.
(viz. foto školní)

Večerní a noční čtení ve škole
25. březen 2010

Dnes, kdo chtěl, se mohl v 18. hod. vrátit do školy na noční čtení. Začali jsme nejprve hádankami. Pak následovalo přiřazení  názvu knihy k ukázce a autorovi. A když toto všechno bylo hotovo, na půdě byl ilustrátorský kroužek. Úkolem bylo k textu nakreslit obrázek. Po dokončení všech těchto úkolů, přišlo na řadu tiché čtení. Když konečně vše bylo splněno, na řadu přišla příprava “spacích pelíšků”.
Celá naše třída se rozdělila do tří skupin. Každá měla za úkol připravit prezentaci spisovatelů.
1. skupina si připravila informace o H.CH.Andersenovi, druhá zase o Fr. Hrubínovi a poslední o J.Werichovi. Chvíli jsme četli pro všechny ukázky z děl těchto autorů nahlas. Asi po hodině pokračovalo tiché čtení vlastních knih.
Kryštofa, Michala, Michalu a Adélu jsem musela přesvědčit, že v půl dvanácté je už čas skončit.
Vše proběhlo v klidu a v pohodě.
(viz foto školní)

Vítání jara
22.březen 2010

Jako každý rok, tak i letos jsme přivítali jaro. Nechalo na sebe dlouho čekat, tak doufejme, že už to bude doopravdy. Opět jsme si složili naše sluníčko. Poslechli jsme si pohádku o princezně Bledulce a služtičce Sněžence. Obě jsme nakreslili.(viz foto školní)

Divadlo ve škole
1.březen 2010

Přijela k nám do školy “paní LÁRYFÁRY”  a dala radu, co dělat se zlobivými dětičkami.
(viz. foto školní)

Návštěva boleslavské hvězdárny
23.únor 2010

V úterý jsme se sešli před 9.ZŠ, abychom navštívili zdejší hvězdárnu. Sešli jsme se před 17.00 hod, abychom si zopakovali, doplnili a rozšířili informace o vesmíru. Podívali jsme se do kopule na velké dalekohledy a doufali, že se zamračená obloha trochu rozjasní. V astronomické klubovně jsme sledovali projekci o jednotlivých planetách, upřesnili si základní orientaci na obloze. Slyšeli jsme báje o jednotlivých souhvězdích, které jsme si prohlédli, bohužel jenom na plátně při projekci. Protože už byla venku tma, vystoupali jsme opět nahoru a těšili jsme se na “opravdové” hvězdy. Bohužel obloha byla stále zatažená, a tak jsme v dalekohledu pozorovali hvězdu pouze na věži a škodovácký znak. Náš průvodce byl velice ochotný a trpělivý, snažil se zodpovědět všechny otázky, které jsme mu položili. Cesta dolů byla pro někoho rychlejší, protože volil variantu “skluzavka”.

Dětem se návštěva líbila a mají dveře otevřené, mohou si s rodiči návštěvu zopakovat.


BIG CALCULATOR
26.únor 2010

Tak už známe výsledky. Honza Š. neporušil tradici a odnesl si už popaté domů kalkulačku za první místo. Na druhém místě skončil Michael, třetí místo obsadila Karolína a čtvrté Natálka S. Blahopřejeme!
Všem patří poděkování, protože všichni spočítali více než 600 příkladů! (viz foto školní)
Rekordní čas na jeden pruh, tedy 25 příkladů drží -

Kytarový koncert
12.únor 2010

Poslední den před prázdninami jsme měli možnost poslouchat kytarový koncert, tentokrát zaměřený na vývoj kytary. Seznámili jsme s různými typy kytar, bylo nám vysvětleno proč a jakým způsobem se kytara vyvíjela. Ke každému typu jsme slyšeli hudební ukázku.
(viz. foto škola) 

Volba předsedy
9.únor 2010

Ve třídě se děti rozhodly, že si opět zvolí předsedu třídy. Nechala jsem to čistě na nich. Kryštof připravil volební lístky a seznámil ostatní s pravidly voleb. Společně s Michaelou a Michaelem vytvořil volební komisi. Kandidáti na funkci byli pouze dva - Zdenek a Honza H. Oba seznámili třídu se svým programem a pak už jen čekali na výsledky voleb. Zvítězil Zdenek.
(foto viz. třída)

Slavnosti zkoušek
14. leden 2010

Tento den jsme psali pololetní Slavnosti zkoušek. Byly docela náročné - 8 stránek, celkem 33 cvičení z matematiky a dva diktáty a 8 stránek a 32 cvičení z českého jazyka. První z nás měli hotovo až kolem půl dvanácté. Nikdo to ale nevzdal a všichni dokončili.

Vánoční čas
...nesem vám noviny, poslouchejte!

Je prosinec a začíná nádherný čas, který přináší spoustu krásných zážitků a nálad. Jako každý rok, již od začátku tohoto měsíce, 1. hodinu zpíváme na schodech koledy. Na zábradlí ve škole se objevují ponožky na drobné dárečky. Vyrábíme si ozdoby z vizovického pečiva. Opět na skříni visí náš obrovský Mikuláš, který čeká na své vousy s přáníčky. Také kapr potřebuje své modré a červené šupiny s obrázky s vánočními motivy. To vše a ještě mnohem více musíme udělat. Letos poprvé bude vánoční dílna s rodiči a také jarmark.
Letos máme na starosti Lucky. Je toho moc, ale doufejme, že si naše poslední dalovické Vánoce pěkně užijeme! (foto viz.škola)

Lucky jsme zvládli, i když ten nepořádek, který po nás ve třídách zůstával... Chudáci paní uklizečky! Jarmarku jsme se aktivně zúčastnili, protože jsme naše výrobky prodávali. Ve dvojicích jsme měli na starosti vždy jednu lavici s výrobky. (foto viz.škola)

Škola v přírodě - TETŘEVÍ BOUDY
2.- 13. listopad 2009

Naše poslední škola v přírodě už skončila a myslím, že budeme mít na co vzpomínat...

Některé zážitky jsou zachyceny na fotografiích a podrobnosti Vám děti určitě přiblíží. Tak jen stručně: Jako každý rok se konal turnaj v DÁMĚ. Letošní ročník byl rozdělen na dvě etapy - veřejné semifinále bez pana řídícího a vítěz se pak utkal s panem řídícím. Samozřejmě nechyběla STEZKA ODVAHY, kdy jsme se vraceli v chatě. Někteří se báli už hned za chalupou, že pánové? A přitom moc dobře vědí, ža na naší stezce nikdo nestraší! Další součástí programu byla také MÓDNÍ PŘEHLÍDKA. Prvňáčkové sbírali inspiraci a pětka se myslím vyřádila. Některé nápady byly docela zajímavé! Kromě pohybu byl dán prostor také hlasu. Bohužel někteří zástupci z naší třídy se odhlásili, protože jim hlas už nesloužil jak měl. Tak zůstala jen Ester a Tomáš se Zdendou. A pak na závěr ještě vystoupila celá 5.třída. CELODENNÍ VÝLET prověřil náší fyzickou zdatnost, protože jsme museli prošlapávat pro celou školu cestu sněhem. Ještě že nám pomohli čtvrťáci! Speciálně pro pátou třídu byla připravena diskotéka s barevnou hudbou. Využívali jsme také BAZÉN, který byl přímo v areálu chaty. Letos konečně vyšly i sněhové podmínky. Mohli jsme jezdit na lopatách, koulovat se, stavět sněhuláky a bunkry. Zkrátka letos byla zima, alespoň chvíli, jak má být!


ŠKOLA V PŘÍRODĚ
POZDRAVY Z HOR PRO NAŠE RODIČE

Zdravíme z horských výšin. Máme se všichni skvěle, sníh je úžasný a my si ho plně užíváme. Pokud to půjde ještě se jmenovitě ozveme se svými postřehy a názory.

{horsky pocitac ma nastavenou anglickou klavesnici a nejde prepnout, tak budou zpravy trochu kostrbate}

Telegraficke pozdravy od 5.A ctvrtek 4.11.

Ahoj rodino, je tady snih. Dokonce je tady bazen. Vyborne tady varej. Staveli jsme snehulaka. JANA K.

Ahoj mami je tu sranda a stavime bungr. Ahoj DOMINIK

Ahoj rodino mame tady hodne snehu, ale uz pomalu roztava. A mame tady krasny bazen je hrozne velkej. A holky a kluci zvlast. Tak se mejte. NATALIA S.

Ahoj mami, tati a Lucko, je tu asi 7 cm snehu. S klukama stavime bungr, ale moc se ucime. HONZA S.

Ahoj mami a tati, libi se mi na horach. Mame velkej bazen. Koupala jsem se v bazenu, bobovali jsme, prskal na mne snih. Tesim se domu.My se tady ucime. Ahoj MIRKA

Ahoj mami a tati, me se nejvic libi na horach. Bobovali jsme tady. Hodne snezi. Vcera jsme se koupali.. Ahoj MISA M.

Ahoj rodinko uz jsme se byli koupat od 20. do 21.hod. Je tady hodne snehu, ze uz ani nemam obleceni , porad  susime.
Cauky vase ESTINKA

Ahoj mami a tati. vcera jsme se koupali.Tesim se domu. BARA K.

Ahoj mami, mame se dobre. Jak si Ondra udelal ten krk? MATEJ


ABSOLVOVALI JSME CELODENNÍ VÝLET NA LIŠČÍ LOUKU, LIŠČÍ HORU A PO HŘEBENECH JSME DOŠLI K BOUDĚ NA ROZCESTÍ, DÁLE PAK K DVORSKÉ BOUDĚ A LESEM ZPĚT NA TETŘEVKY. BYL SNÍH, TAK JSME SE STŘÍDALI SE ČTVRu008dÁKY V PROŠLAPÁVÁNÍ CESTY.
UŽ MÁME ZA SEBOU FINÁLE DÁMY. S PANEM ŘÍDÍCÍM SE UTKAL HONZA H.
POD VEDENÍM DVOU MODERÁTORŮ - KRYŠTOFA A ZDENDY JSME SE ZÚČASTNILI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY. BYLA MOC POVEDENÁ, MODELY SE OPRAVDU ZDAŘILY.
MOŽNÁ BUDE DISKOTÉKA A URČITĚ DO RE MI.
POZDRAV Z HOR OD 5.A.
P.S. Kromě toho všeho se samozřejmě i učíme!!!
Pozdravujeme Báru, Elišku a Janu a také Michaela.

Dějepis na vlastní kůži
19.října - pondělí

Dnes jsme se přenesli do dávné historie. Nejprve jsme se dozvěděli nové informace o starých Slovanech. Byli jsme upozorněni na nesrovnalosti v oblečení na ilustracích M. Alše, když ilustroval Staré pověsti české. Viděli jsme praktickou ukázku oblečení, jak by podle nejnovějších výzkumů mohlo vypadat.
Pak jsme se posunuli o kousek blíž, “pouze do 14.- 15. stol. do dob rytířů. Nejprve byl ustrojen Kuba jako sedlák. I Karolína představovala prostý lid. Po té nastoupil Miloš jako představitel šlechtické vrstvy. A poslední figurant byl Dominik, který také představoval šlechtice, ale tentokrát  ve válečné době. Myslím, že to bylo pro Dominika docela náročné, rytíř ve zbroji toho měl na sobě docela dost. Po přívalu informací následoval příval otázek. Na závěr si děti mohly vše ”osahat" vlastníma rukama.
(viz foto třídní)

Cvičení v přírodě
2. říjen 2009

Hned ráno jsme si vyzkoušeli evakuaci školy pro případ, kdyby hořelo. Všichni jsme se sešli na hřišti. Po svačině naše třída vyrazila do Čejetic. Na rozdíl od prvňáčků jsme šli pěšky. Naši spolužáci z Čejetic nám připravili trasu. Jako první byla zastávka u Karolíny, zamávali jsme ji a pozdravili. Navštívili jsme Michala H. ,který byl také doma, protože byl nachlazený. Ukázal nám jezírko a zahradu. Pak jsme pokračovali dále kolem domu Míši Ch. Následovala “kulturní zastávka” v místním nákupním středisku. Hned po té jsme pokračovali k domu Jany K. Tam nás zaujala kočka tzv. bezoocasá a strom, na kterém rostly kiwi. U Honzy Š. jsme si zase prohlédli minikáru, tu, co skoro pořád vyhravá. Dům Natálky H. byl celý obalený a schovaný, takže jsme ho moc neviděli. Na závěr jsme si nechali “Holanovic minizoo”. Viděli jsme spoustu cizokrajných ptáčků, ale i hady, na které jsme si mohli sáhnout. Protože nám zbylo ještě trošku času, zůstali jsme chvíli na hřišti. Zamávali jsme prvňáčkům, kteří jeli do školy autobusem a pak jsme vyrazili za nimi.(foto viz. třídní)


Návštěva divadla v MB
24.září 2009


UŽ JSME TU PATÝ ROK....
...tak letos naposledy!

Tak jsme 1. září odvedli prvnáčky! Znamená to, že už příští rok tu nebudeme. Takže tento rok bude nejlepší, nejkrásnější, nejúžasnější...

Letos je nás o jednoho méně. Nikola odešla do Boleslavi. Zdravíme ji a přejeme hodně štěstí a zdraví a také hodné paní učitelky...

A jdeme na prázdniny....
26.červen 2009

Konečně je to tady! Tak dlouho očekávaný den mnoha dětí. Po rozdání vysvědčení už přece začínají tak dlouho očekávané prázdniny...
Tak za dva měsíce ...

Školní akademie
23.červen2009

     Dnes od rána se na škole připravovala každoroční výstava výtvarných prací. Připravili jsme stojany a desky a rozmístili na ně naše díla. Rodiče se tak odpoledne mohli podívat, jak jsme šikovní.
     Odpoledne jsme předvedli rodičům dramatizovaný přednes básně Vodník ze sbírky Kytice.Závěr byl sice drastický, ale snad se rodičům ztvárnění líbilo.

Spaní ve škole
15.červen 2009

     Nevím, jestli to je pravidlem, ale zase se nám nepodařilo v klidu a pořádně opéct buřty. Opět nám začalo pršet.

Vzhledem k počasí jsme měli stezku odvahy jenom po škole. Ale ono dojít z půdy až do sklepa taky není žádná legrace, že?

     Budeme tedy doufat, že příští rok nám počasí bude konečně přát a my zvládneme opékačku v klidu.

Sportovní den s rodiči
3.červen 2009

Fotky viz foto třídní.

Den dětí
1.červen 2009

Fotografie viz foto třídní.

Přehlídka v recitace
28. květen 2009

Z letošního třídního kola na půdu postoupili: Kryštof D., Miloš K.,Michaela Ch., Adéla K. a dvojice Natália S. a Zdenda J. (Natália a Zdenek měli stejný počet bodů, proto jsme museli řešit páté místo).Zdenda se naučil básničku, kterou říkala Natálka a pak ji společně zarecitovali. Díky tomu jsme MY splnili podmínku, vybrat ze třídy pouze pět recitovaných básniček. A 29. května jsme je mohli předvést na půdě , kde se konala celoškolní přehlídka v recitaci, kterou zahájil pan řídící. Zarecitoval nám báseň “Na břehu řeky Svratky”. (foto viz třídní a školní)

Templ - Mladá Boleslav
26.květen 2009

Vypravili jsme se do minulosti. Navštívili jsme Templ a absolvovali program, týkající se období pravěku. Bylo pro nás připraveno několik stanoviš?: povídání a sekerách a jejich výrobě, vyzkoušeli jsme vrtat díru pomocí písku, dřevěného kolíčku a luku. Nakonec se zdařilo a musela na tom pracovat celá třída, všechny tři skupiny se vystřídaly,aby díru “vyvrtaly”! Druhé stanoviště bylo o obilí. Poznávali jsme druhy obilí, dozvěděli jsme se o tom, na co se které používalo a pak jsme si vyzkoušeli “umlít”. Drhnutím zrníček mezi dvěma kameny. Z nadrceného obilí nám upekli placičky, které jsme dostali na cestu zpět. Další stanoviště bylo o pravěkém muži, kterého našli v ledovci. Někteří si vyzkoušeli model jeho bot a nějaké “pravěké” oblečení. Poslední stanoviště bylo také pracovní. Dostali jsme pazourek a kousek kůže. Úkolem bylo kus kůže uříznout. Nic z toho nebylo jednoduché a bylo zapotřebí síly i trpělivosti a také trošku šikovnosti.Děti se na vlastní kůži přesvědčily, že život v pravěku nebyl vůbec jednoduchý.
Venku v parkánu jsme si vyzkoušeli složit model Templu (což se úspěšně povedlo  Nikole, Ester, Báře U., Natálce S.), model hradu (ten postavili Kuba se Zdendou) a z keramických střepů sestavit nádobu (Jana, Bára K., Míša M.). Mohli jsme si být archeology, kteří nalezli kosterní pozůstatky a pravěkými lovci, kteří se chystají něco ulovit. Celkem se nám podařilo ulovit - 29 medvědů, 6 jelenů, 5 zajíců a 14 kanců. Asi naším nejlepším lovcem byla Eliška. Cestování v čase se nám moc líbilo.
(foto viz třídní)

Školní výlet
19.květen 2009

Cílem letošního školního výletu byly Radvánovice. Před dvěma lety nám to nevyšlo kvůli počasí a letos se historie znovu opakovala. Opět nám v polovině cesty zavolali, a? nejezdíme, že kvůli dešti to nemá cenu. Rychle jsme hledali náhradní variantu. Domluvili jsme se na Liberci. Dopoledne, když pršelo, tak jsme byli v Babylonu v LABYRINTU a v IQ PARKU. Odpoledne, když přestalo pršet, jsme se procházeli po LIBERECKÉ ZOO. Výlet se nakonec podařil a děti z výletu přijížděly s mnoha zážitky (foto školní a třídní).

Oslava svátku našich maminek
5. květen 2009

Protože v neděli slaví naše maminky svátek, připravili jsme si pro něpřekvapení. Maminky, které přišly do školy si mohly vyzkoušet vyrobit růži z krepového papíru, složit tulipán, nakreslit přáníčko a vymyslet básničku a na půdě vyzkoušet práci s keramickou hlínou. Od 15. do 16.hod. maminky “pracovaly”, potom na půdě sledovaly program pro ně připravený. Hlavně děti, které chodí na klávesy, ukázaly, co už dovedou. Maminkám zazpívaly i naše sbory a na závěr, když už se odcházelo, dostalo každé dítě pro svou maminku sladké srdíčko, které upekly naše pani kuchařky.(foto - školní)

ČÍM BUDU A PROČ ? 2.část
aneb životní zamyšlení po třech letech...

V první třídě jsme si udělali anketu ČÍM BUDU A PROČ? A protože jsem byla zvědavá, jestli se něco za tu dobu změnilo, položila jsem dětem obdobnou otázku“ ČÍM CHCI BÝT, PROČ A JAK TOHO DOCÍLÍM.”
Odpovědi si můžete přečíst a když sjedete až dolů, tak i porovnat....


     Já chci být ředitelkou v bance. Protože se tam hodně vydělává.  NATÁLIA S.

     Já bych chtěla být archeoložka, protože mě baví zkoumat lidi, kteří žili před naším letopočtem.ADÉLA K.

     Já bych chtěla být veterinářkou. Protože mě baví práce se zvířaty. Dodělám si vysokou školu a pak půjdu za   svým snem.
MICHAELA CH.

    Já bych se chtěl stát závodníkem nebo výrobcem počítačových her. Protože mě to baví.
HONZA Š.
         

    Já bych chtěla být nehtařkou, protože to umím a líbí se mi to. Umím i kytičky namalovat na nehet a umím dávat razítka na nehty. Moc se mi to líbí. 
ELIŠKA A.


    Já bych se chtěl stát archeologem a nebo egyptologem, protože mě strašně baví hledat nějaké věci. Nejdříve musím udělat základku, druhý stupeň, pak vysokou.
ZDENDA J.


   Já chci být učitelem hry na housle. Vystuduji gymnázium a potom se chci dostat na AMU. Baví mě hra na housle. MICHAEL H.    


   Já bych chtěl být hokejista, protože mě to baví. Musím hodně trénovat a hodně dobře hrát zápasy.
MATĚJ Ž.


   Já bych chtěl být archeolog,. Baví mě něco vykopávat. Prostě bych se tam přihlásil. HONZA S.       


   Já bych chtěla prodávat oblečení pro miminka a hračky a dudáka, flašky a sedačku do auta a ještě postýlku a kočárek, lehátko do vany, protože mě to baví. 
MIRKA M.     


   I want to be ...- itu00b4s top secret!!
KRYŠTOF D.     


   Chci být masérkou v Mladé Boleslavi, protože mě baví masírovat lidi.
KAROLÍNA K.  


   Já bych chtěla cvičit aerobic a hip hop, protože mě baví dělat provaz, rozštěp, placku a baví mě cvičit na bosu, stepech. Abych to mohla cvičit, tak musím znát základní kroky, musím umět provaz, rozštěp, placku,...
BÁRA K. 


   Já bych si chtěl udělat vlastní odchovnu žraloků vouskatých. Protože toho hodně vím o žraloku vouskatým.
HONZA H.


   Půjdu na ZŠ Dalovice, pak na 2.ZŠ, pak na střední hotelová škola Poděbrady, vysoká hotelová škola. A nakonec chci být kuchař, baví mě vařit.
JAKUB F.


   Já bych chtěla prodávat oblečení, protože mě baví prodávat pro miminka ponožky, trička. Já bych chtěla učit matematiku, aby jsem to uměla.
MÍŠA M.


   Čím chci být? Kadeřnicí, protože ráda upravuju vlasy. A baví mě upravovat vlasy.
NATÁLKA H.

  
   Já se chci stát hasičem. Proč? Protože hasej a zachraňujou lidi. Jak toho docílím?Že chodím na hasičskej kroužek. 
DOMINIK K.


   Čím chci být? Já chci být ve stáji s koněma. Proč? Protože mě to baví. Jak toho docílím? Dobře se starat o koně.
NIKOLA H.


   Já chci být tanečnicí a ještě zachraňovat zvířata a být nehtařka.
JANA K.


  

Kurz 1. pomoci
28.duben 2009

Je důležité umět pomoci člověku, který je v bezvědomí či nedýchá. Abychom to uměli také my, přijeli k nám do školy instruktoři 1. pomoci. Dostali jsme důležité informace, které mohou třeba zachránit i lidský život. Nejdříve teoreticky a vzápětí i prakticky jsme si vyzkoušeli oživování dospělého člověka i malého miminka. Vyzkoušeli jsme si umělé dýchání i správnou masáž srdce. Všem to šlo moc dobře. Teď je jen důležité nic z toho nezapomenout a všechno si moc dobře pamatovat. (foto - školní i třídní)

Jarní cvičení v přírodě
22.duben 2009

Dnešní den - DEN ZEMĚ - jsme strávili v přírodě. Ráno jsme vyrazili směr Boleslav. Naším cílem byl sběrný dvůr Sever. Cestou jsme plnili úkoly, které  se týkaly problematiky ekologie, přírody a soužití člověka s přírodou. Naše první zastávka byla ve stajích na Podlázkách. Podívali jsme se na koně a protože byl jeden venku, mohli jsme si ho také pohladit. Na Radouči jsme zjiš?ovali, jaké vzácné rostliny tam rostou, kteří živočichové tam žijí. Pak samozřejmě následovala nezbytná svačinka. Dobře posilněni jsme došli k našemu cíli. Pořádně jsme si prohlédli, co všechno je možné odvézt do sběrného dvora. A protože nás čekala dlouhá cesta, většina z nás si koupila malé občerstvení, abychom tu “dlouhou” cestu vydrželi. Poslední krátká zastávka byla na prolézačkách na Radouči a pak už naše kroky vedly do školy na dobrý oběd.

Slavnosti zkoušek - 3.čtvrtletí
21.duben 2009

Tento den byl pro nás pracovní. Psali jsme další Slavnosti. Někteří zvládali v pohodě, jiným práce trvala delší dobu, ale nakonec velká většina dopsala vše. Zkoušky nám ukázali, že je velice důležité správně si přečíst zadání, abychom pak mohli dobře řešit dané úkoly. Věta: “Jééé, ale já myslel(a), že to bylo tohle....” nám ve správnosti moc nepomůže. Z toho plyne.....číst, číst a znovu číst. A spolu s rodiči vybrat, to nejdůležitější a to si znovu zopakovat! Ještě nás čekají další zkoušky, v tomto školním roce už poslední, 9.června a to bude zopakování celoroční práce, bude tedy těžší než tato! Nebojte, všechno zopakujeme!

Jarní kros
17.dubna 2009

Tento den jsme běhali klasický a tradiční krosový závod. Výsledky letošního běhu se moc neliší od let minulých. Jen nám letos dvě děvčata proběhla cílem v naprosto stejném čase, proto se musela mačkat na jednom stupínku (viz. foto školní). A jaké tady bylo pořadí?

1. místo obsadila Bára Ulmanová a z chlapců Zdenda Jakubec

Na 2.místě se “mačkaly” Natália Sopková s Adélou Kutovou, z chlapců doběhl Matěj Žalud,   

3.místo bylo pro Kubu Fialu

a na čestném 4.místě skončila Ester Zithamlová a z chlapců čtvrtý doběhl Kryštof Doležal.

Samozřejmě oceněným gratulujeme a ještě větší potlesk patří všem, kteří se závodu zúčasnili a také ho dokončili. Výborně !!!!   (fotografie třídní i školní sekce)


Březen - měsíc knihy
Co nyní čteme...

26. a 27. března jsme si představili naše knihy. Všichni si přinesli knihu, kteru00f6u právě čtou nebo ji dočetli a seznámili ostatní. Dozvěděli jsme se názvy knih, jejich autory a také ilustrátory. Byli jsme seznámeni se stručným obsahem a poslechli jsme si krátkou ukázku. Všichni se snažili. Hlasité čtení před spolužáky nikomu nedělalo problémy. (fotografie v příloze třídní)

30. března jsme se sešli na půdě a četli jsme ...a četli a četli a četli....
Vydrželi jsme číst od 9.30 až do 11.30. Střídali se pá?áci s prvňákama a druháci se tře?ákama a také naše třída se předvedla, jak umí číst. (foto v příloze školní)

I VE ČTVRTÉ TŘÍDĚ PLATÍ, ŽE DOMA ČTEME KAŽDÝ DEN!!!! Nezapomeň na čtenářský deník.


Vítání jara
20.března 2009

V pátek jsme vítali jaro. Všichni žáci přišli do školy oblečení do jarních barev. Dnešní den byl růžový, zelený, žlutý, oranžový a bílý. Sluníčko nám ještě moc paprsků neukázalo, tak jsme si ho udělali sami. Všichni se stali součástí našeho velkého dalovického sluníčka - uprostřed byli ti, kteří měli na sobě růžovou barvu. Kolem nich se uzavíral kruh z oranžové a žluté barvy. Další kolo představovalo rašící lístky a trávu, byla to barva zelená. A úplně na okraji zůstala barva hnědá a bílá, která představovala zbytky sněhu. Naše sluníčko bylo tak hezké, že se na něho usmálo i to opravdové. Chvíli nám ukázalo své teplé a zářící paprsky. Děti na půdě poskládané do několika kruhů, se mohly nechat hladit jarním sluníčkem. Na rozloučenou jsme si ještě zazpívali jarní písničky - Voláme sluníčko a Co všechno musí udělat....(fotografie v příloze - školní)

Dravci
16.března 2009

V pondělí po relaxačním cvičení a po svačině jsme se znovu sešli, tentokrát v jídelně. Přijela za námi paní sokolnice a ukázala nám asi deset dravců. Viděli jsme i slavnou “herečku” Rozárku a také soví “vojenský” pochod s pořadovým cvičením. Všichni čtvr?áci si vyzkoušeli, jaké to je, když jim Rozárka přistane na ruku. Pak následovalo další vystoupení, tentokrát venku na zahradě.
(fotografie v příloze - třídní)

Už máme vítěze!
únor 2009

Ve čtvrtek 26. února proběhlo všemi očekávané finále kalkulátora. U nás je to už trochu nuda, protože se už čtyřikrát na půdu probojoval Honza Š. (jeho spolužáci vymýšleli, že by ho poslali někam na dovolenou, aby se zvýšila šance taky pro někoho jiného). A také opět jako loni se soupeřem pro Honzu stal Miloš. Výsledek byl jednoznačný. Miloš v závěru sice trochu povolil, ale zdárně spočítal všech 125 příkladů.Letošní výsledky jsou zcela v pánské režii (fotografie v příloze třídní):

1. místo - Honza Šimůnek
2. místo - Miloš Kadlec
3. místo - Kryštof Doležal
4. místo - Tomáš Rýzner

Pochvala patří hlavně Kryštofovi, který letos opravdu zabojoval. Samozřejmě chválíme všechny, kteří se propočítali celou řadou tréninkových příkladů, kterých nebylo málo!(600 + další příklady z postupového pavouka!)

Big calculator
únor 2009

Začalo nám období tvrdého tréninku a přípravy na našeho “kalkulátora”. Nejprve všichni projdeme tréninkovým kolem, ve kterém všichni spočítáme 24 pruhů s 25 příklady. Hned po dokončení tréninkového kola se rozlosujeme do dvojic a “ postupovým pavoukem” zjistíme, kteří dva z nás umí nejlépe násobilku a také měli štěstí na své soupeře. Dva nejlepší a nerychlejší se “utkají ve veřejném kole na ”půdě". Prolomí letos někdo tříletou řadu vítězství Honzy Š.?

Pololetní vysvědčení
leden 2009

Pololetní vysvědčení máme za sebou. Naším úkolem bylo písemně zhodnotit svou půlroční práci ve čtvrté třídě. Někteří napsali moc hezké, jiní nenapsali vůbec. Jak je to možné? Hodnocení mělo být odevzdané do pátku před prázdninami. Doženou to ti, kterých se to týká? Doufám, že ano.

Slavnosti zkoušek - pololetí
20.leden 2008

Slavnosti zkoušek? Co to pro mě znamená? Jaké jsem měl(a) pocity? Jak se mi to povedlo?
Konkrétní odpovědi najdete na chodbě vedle naší třídy. Fotografie najdete na odkazu FOTOGRAFIE -4.třída.

Adventní čas
prosinec 2008

Je tu čas adventní, čas klidu a pohody. Už od 1. prosince jsme zpívali vánoční písničky na schodech.
Z vizovického těsta jsme si udělali ozdoby. Na fousy obrovského Mikuláše jsme psali přáníčka. Někteří z nás zajeli do kostela v Kovánci a zazpívali se sborem vánoční písničky.
12. prosince na nás přišli Lucky a udělali v naší třídě “trošku nepořádek”. Vyrobili jsme šupinky pro vánočního kapra a při rukodělné běhačce jsme zkoušeli lít olovo, malovat na sklo, zdobit perníčky, vyrábět si svíčky, korálkové ozdobičky, ozdoby z kalíšků od čajových svíček, olejový papír, svícínek z jablíček. Kromě koncertu v Kovánci jsme ještě zpívali v Plazích a také na hradním nádvoří boleslavského hradu. Rozloučili jsme se posezením s rodiči a odcházeli na dlouhé zimní prázdniny.


Škola v přírodě
3.- 11. listopadu 2008

Jako každý rok, tak i letos,  jsme odjeli do hor. Tentokrát to bylo do Krkonoš. Tetřeví boudy (více než 1000 m.n m.) se staly na 12 dní našim druhým domovem. Ubytování bylo pěkné, jídlo výborné a čerstvý vzduch, zkrátka pohádka. V blízkosti chaty se pásly krávy, mohli jsme se na ně podívat. Byly v ohradě, takže to bylo i bezpečné.
Letos nám na škole v přírodě chyběla jenom Eliška. Program byl pestrý. Kromě denních dávek vědomostí, jsme mohli čas využít i jinak. Zúčastnili jsme se celodenních výletů (letos byly dva, protože nám bohužel nenapadl sníh). Byla tradiční přehlídka písní - DO-RE-MI, módní přehlídka netradičních oděvů, skládání origami, stezka odvahy. Mohli jsme sledovat výkony našich spolužáků v umění hrát na housle (Michal H., Johanna K. ze 3.A), pán z horské služby nám povídal o bezpečnosti a záchranných akcích v horách. Když nebyl sníh, zkoušeli jsme si pouštět draky. Pan řídící opět, jako každý rok, sehrál partie v dámě se zástupci z každé třídy. Zážitků bylo mnoho, vzpomínek také. Letošní škola v přírodě je za námi a příští rok nás čeká další, už poslední.

Podzimní kros 2008
15.říjen 2008

Jako každý rok jsme i letošní podzim absolvovali náš “kros”. Chlapcům se zvýšila dávka kol. Už neběželi jenom dvě, jako dívky, ale měli o jedno kolo navíc. Není to žádná legrace běhat nahoru a dolů, protože terén je opravdu náročný. Jedno kolo je zhruba 800 m. Takže vzdálenost nebyla malá. Bohužel jsme se pro různé nemoci nezúčastnili všichni, ale ti, kteří běželi se snažili ze všech sil.
Pořadí na prvních čtyřech místech:

1. místo    Bára Ulmanová  a  Zdenda Jakubec
2. místo    Natália Sopková  a  Matěj Žalud
3. místo    Adéla Kutová   a  Kuba Fiala
4. místo    Ester Zeithamlová  a Kryštof Doležal

 


Cvičení v přírodě
7.říjen 2008

V úterý 7. října 2008 proběhne cvičení v přírodě. Sportovně se oblékneme a vyrazíme. Jaký bude náš cíl? To je zatím tajemství, které bude brzy odhaleno.


     Ráno v úterý jsme si zkusili evakuaci školy. V tichosti, rychle a bez zmatků jsme vyšli ven ze školy a seřadili se na hřišti. Pan řídící nás pochválil, že jsme to provedli perfektně. Po cvičném odchodu ze školy jsme počkali na autobus a jeli se podívat do MB na hasičskou centrálu.
     Ukázali nám šatny se “svítícími” helmami, světelnou tabuli s trasami, automobily, které vyjíždějí k nehodám i k požárům, prolezli jsme si hasičské auto, podívali se na velké nůžky, pily, kleště a další nářádí, které používají při vyproš?ování osob z aut. Zdenda si vyzkoušel na vlastní kůži, jaké to je, když je zraněný znehybněný. Opravdu mu nešlo se vůbec pohnout. Někteří si vyzkoušeli znehybňující límec, hasičskou přilbu a nehořlavý oblek.Za odměnu, že jsme byli hodní, nám ukázali staré hasičské auto, kterému říkají “Máňa”. Viděli jsme i motorové čluny, obrovské čerpadlo a figuranta “Johnnyho”. Na závěr naší exkurze si mohli ti statečnější z nás zkusit sjet po pravé hasičské tyči.

A co se nám nejvíce líbilo? Některé z neopravených písemných odpovědí ;):) Mně se nejvíce líbilo ježdění po tyči a sarkofág a čluny.  Zdenda

:)U hasičů se mi nejvíce líbilo sjíždění dolů z tyče a auta.   Honza Š.


:) Mě se líbili hasičský auta a ještě jak nás vzali do šatny a zhlasli a jejich helmi svítili a když      nevěděli cestu kam mají jet tak tam měli mapu a pot tím byli čudliky a když je zmáčklnuli tak jim ty čudliky rosvítilia už věděli cestu.    Bára U.

:)Mě se nejvíc libilo svítící mapa že jsme mohli projít hasičským autem jak nám tam ten hasič pus?il abi to auto houkalo jak tam kdo chtěl sjížděl po tyči jak jim svítili helmi hasičský auta.  Bára K.

:) Ně se líbilo jak me jezdili po tyči.    Matěj

:)
Mně se nejvíc líbilo, jak jsme si mohli projít hasičským autem.   Natálie H.Naše básničky

Skládali jsme básničky na téma - ŠKOLA.
Tady jsou některé z nich.


ŠKOLA   Michael H.
Jednoho dne z rána,
přišla ke mně dáma,
že prý škola vyhořela.
Možná je to fáma.

Řekl jsem jen - dámo,
škola, jak je známo, vyhořela jen,
když jsem snil ten sen.

...A už jsem vzhůru.


ŠKOLA   Dominik K.

Škola naše je tak dobrá,
pojďte se k nám podívat.
Budeme si zpívat
a učíme se hodně znát.


ŠKOLA VOLÁ   Eliška A.

V naší škole, školičce,
učíme se velice.
Čteme, píšem na jedničky
a jsme pilní jak včeličky.

Kde psát měkké, tvrdé y,
to čeština napoví.
Při hudebce notičky,
skládají se v písničky.

Matika je jednička,
učí malá číslíčka.
Tak odzvonil nám zvonec
a básničky je konec.

DO ŠKOLY   Jana K.
Každé ráno do školy,
s Vojtou pospíchám.
“Sváču” rychle do tašky,
snad nic nezmeškám.


Bára U.
Ráno budík zvoní hola,
Baru, vstávej, už je škola.

Už se těším do školy,
jak odevzdám úkoly.

Ráda dostávám jedničky
a k nim ještě hvězdičky.

Píšeme a počítáme,
učitelku posloucháme.

Učíme se novým věcem
a to právě chcem.

Aby byly chytré děti z nás
a tak chodíme do školy zas a zas.


ŠKOLA
Škola, škola, škola
do lavic nás volá.
Matika a čeština,
číselka a písmena.
Když tu dobře posloucháme,
nové věci se dozvídáme.


O ŠKOLE   
Míša Ch.
Školo má nejkrásnější,
tebe já mám nejradši.
Chodím do tě ráda,
jsi můj kamarád.

Když jdu ráno do školy
a nemá napsané úkoly.
Vím, že druhou šanci mám
a hlavu si z toho nedělám.ŠKOLNÍ DNY
  
Karolína K.


V pondělí máme češtinu,
od mámy dostanu svačinu.

V úterý je vlastivěda,
to však není žádná věda.

Matika je ve středu,
v zimě blbnem na ledu.

Čtvrtek je nejlepší školní den,
protože jsem keramiky člen.

Pátek poslední den učení,
nikdo ze třídy ale nelení.

Škola je můj kamarád,
chodím do ní vlastně rád.


O ŠKOLE   
Natália S.
Škola, škola, školička,
zdá se mi moc kratičká.
Učíme se číst, psát a počítat.
Budem dělat keramiku
a pak si hrát.


Honza H.
Chodím, chodím do školy,
nosím, nosím úkoly.
Ve škole se nenudíme,
počítáme, píšem, čteme.
Relaxujem, cvičíme,
pak si břicha nacpeme.


ŠKOLA
- Nikola H.
V září škola začíná ,
hurá, volá většina.
Začneme se učit,
pěkné známky nosit.
Počítat, číst a psát,
někdy si trochu hrát.
A na to se těšíme,
tak do školy běžíme.


ŠKOLA
- Adéla K.
přírodověda je hezká,
máme ji dneska.
Učíme se Mumuland,
 šifry tajný to je hned.
Už umíme číst a psát,
také dobře počítat.
Pak se řekne strana pět,
udělejte přes víkend.
A tak chodím do školy,
dělám si tam úkoly.

ŠKOLA - Zdenda J.

Haló, haló škola volá,
je to škola dalovická.
Není jako každá jiná.
Z autobusu vystoupíme,
do školičky postoupíme.
Učíme se, hrajeme si
 a na chodbě dovádíme.
U oběda v klidu jíme,
abychom pak na sboru,
měli dobrou náladu.
Ve družině a na hřišti,
řádíme jak raraši.
Pan řídící nám hubuje,
ale my víme,
 že je v dobré náladě.
A naše paní učitelky
jsou naši strážní andělé.


ŠKO
LA - Bára K.

Škola, škola hezká je,
kdo do ní chodí
chytrý je.
Všechno se tam naučíme,
s radostí se nasvačíme.
Sešity si připravíme,
něco se z nich naučíme,
potom si i zacvičíme.
Zvedneme si židličky,
umyjeme ručičky
a půjdeme na oběd.


Zpívání s panem ŠÍPEM
1.říjen 2008

Ve středu jsme vyrazili za kulturou do Mladé Boleslavi. Byli jsme na pořadu pana Šípa - Hodina zpěvu.
Většinu písniček, které hrál, jsme znali, takže jsme si s ním mohli zazpívat.

VÍTÁME VÁS VE ČTVRTÉ TŘÍDĚ
Už jsme zase starší a moudřejší....


Slavnosti zkoušek
29.dubna 2008

Psali jsme Slavnosti zkoušek. Přišla k nám i paní Kaftanová a vyzkoušela si, jaké to je. Zkoušky nepsal pouze Jakub a Michal, kteří byli nemocní.

Jarní kros
duben 2008

29.dubna jsme běhali jarní kros. Děvčata i kluci měli stejný počet kol, tentokrát dvě.
Jaké bylo pořadí v naší třídě?
Děvčata - 1. místo Bára Ulmanová
               2. místo Natália Sopková
               3. místo Adéla Kutová
               4. místo Ester Zeithamlová

Chlapci - 1. místo Zdeněk Jakubec
              2. místo Matěj Žalud
              3. místo Miloš Kadlec
              4. místo Kryštof Doležal
Všem, kteří doběhli a nevzdali se blahopřejeme!!
    

Den naruby
Aprílové učení - 1. duben 2008

1.dubna je apríl. Všichni se snaží někoho napálit a nachytat. V naší škole jsme měli také trochu jiný den - den naruby. Ráno jsme si přáli dobrý večer nebo špatný den, k obědu jsme měli nejprve druhé jídlo a pak teprve polévku. I učení bylo obrácené. Místo paní učitelky učili žáci. Honza H. nám povídal o kormoránu galapážském, Eliška si připravila psaní, Miloš a Esterka matematiku, , Natálka H. a Karolína zase čtení, Natálka S. a Míša Ch. něco z přírodovědy a vlastivědy, Tomáš si zkusil fyzikální vzorec, Zdenda připravil test z dějepisu, Honza Š. dokázal, že Evropu zná opravdu dobře a Kryštof připravil několik pokusů s vodou, které se nám báječně hodili do našeho projektu.

Vyzkoušeli jsme si také, jaké to je nevidět. Na procházce po škole jsme měli šátky na očích a vedli se s kamarády za ruce a spoléhali jeden na druhého. Když jsme šli zpět do třídy, už jsme se nikoho nedrželi, jen Tomáš, Matěj a Zdenda nás naváděli svými hlasy na správnou cestu.

 


Dalovické borovice
Každý z nás bude mít strom...

31.3. 2008 jsme dostali každá třída maličká semínka borovic. 5.třída připravila pro všechny květináče s hlínou a my jsme je pak zaseli. Teď už jen čekáme, kdy začne první semínko klíčit.

Až se bude něco dít, dáme vám vědět ....


Měsíc knihy
březen 2008

V úterý 25.3. 2008 proběhl v naší škole “maraton”. Nikam jsme neběželi jen jsme se všichni sešli v hudebně. Pověděli jsme si pár slov o “BŘEZNU-MĚSÍCI KNIHY”,  o tom jak je důležité číst. Hlavně jsme si přopomněli každodenní dalovický úkol - ČÍST NAHLAS. Pak už následoval vlastní maraton ve čtení. Titul, který jsme vybrali napsala Betty MacDonaldová. Byla to “Paní Láryfáry”. Jednotliví žáci se ve čtení střídali, začalo se pátým ročníkem a dostalo se i na některé z nás. Drželi jsme se statečně, však ono číst před sto dětmi, není zas tak snadné.Vydrželi jsme skoro tři hodiny, pak už se muselo na oběd. My jsme si ještě něco napsali o paní u00a8Láryfáry", nakreslili ilustrace k přečteným povídkám a našli si pár sloves a podstatných jmen.

Big calculator - březen 2008
Počítali jsme a počítali .....

Dne 10.3. v pondělí  jsme se zúčastnili finále Big calculatora.
Do finále postoupil náš favorit Honza Šimůnek spolu s Milošem Kadlecem. Na čas, v tělocvičně před celou školou, počítali 100 příkladů na  násobení. Tentokrát opět vyhrál Honza. Miloš se ale nevzdával a své příklady dopočítal.
     Finálovému souboji předcházel trénink. Všechny děti měly spočítat 24 pruhů po 25 příkladech, tzn. 600 příkladů. Všem se to nepovedlo, někteří vzhledem k absenci nestihli, jiní naopak spočítali více.

Vyjmenované pohádky
co nás nenapadne...?

Vymýšlíme pohádky na daná vyjmenovaná slova.

 

1. skupina slov

HLEMÝŽĎ       OBYVATEL     BYT    PŘÍBYTEK     DOBYTEK      PYTEL     PÝCHA      BYDLIT       ZAMYKAT

 

 

Pohádka první: ŽIVOT HLEMÝŽDĚ           napsal Kryštof

 

Hlemýžď je obyvatel své ulity. Jinak nemá příbytek a v domečku nemá nábytek. Hlemýžď nechová dobytek a nemá pytel. Když se objeví v bytě, tak je poprask. Není pyšný a může bydlet i na zahradě. Svou ulitu nemůže zamykat.

 

 

 

Vyprávění druhá:     napsala Adéla, Karolína a Jana

 

Dnes jsme šli k babičce, ta měla dobytek a nový nábytek.Potom jsme šli domů a táta šel přiložit. Šel do sklepa, zámek u dveří nešel zamykat. Byla jsem venku. Na chodníku jsem našla hlemýždě. Dala jsem ho na trávu. Potom k nám přijeli noví obyvatelé. Šla jsem se kouknout z okna. Za chvíli volala máma, a? jdu vyhodit pytel s odpadky. Byl totiž plný. Jeli jsme na chatu, kde byl hezký příbytek. Jeden pán tam měl hezké bydlení.

 

 

 

Pohádka třetí:    napsal Zdenda, Kuba           

 

Jednou jsem našel hlemýždě. Měl krásný domek. Zamykal si svůj byt a šel se kouknout na dobytek. Pak šel na pole s pytlem. Byl tak pyšný, že nasbíral hodně brambor. Koupil si nový nábytek. Byl takový dobytek, že žádný neměl.

 

 

Pohádka čtvrtá: HLEMÝŽĎ A SLIMÁK          napsal Tomáš

 

Byl jednou jeden slimák a ten měl kamaráda hlemýždě. Slimák si přál letět na Mars. Tak si jednou připravil raketu, rozloučil se s hlemýžděm a odpálil se na Mars. Když doletěl, tak tam potkal ufony a tak se stal obyvatelem Marsu. Ufoni mu nabídli příbytek. Po dvou týdnech mu nabídli i byt. Byl na sebe pyšný. Tak jak tam bydlel, tak si i zamykal a měl v něm nábytek. Pak mu ukázali i dobytek. Když měli slavnostní večeři, tak pozvali i slimáka. Jídla mu moc chutnala. Do pytle mu dali pár vesmírných jídel. Když slimák dorazil na zem, šel za svým kamarádem hlemýžděm. Přivítali se a slimák mu nabídl některá jídla.Další pohádky máme uložené v naší třídní pohádkové knize, kterou si sami ilustrujeme


Podzimní kros 2007
Každý kdo se zúčastnil vyhrál ...

     19.10.2007 jsme běželi PODZIMNÍ KROS. Všichni byli moc stateční a všichni doběhli a nevzdali to. Letos, protože jsme už ve třetí třídě, tak běželi kluci i holky 2 kolečka.
     Na 1. místě z děvčat doběhla Bára Ulmanová,
     na 2. místě Adéla Kutová,
     na 3.místě  Natálie Hrabánková,
     na 4. místě Natália Sopková

Dále cílem proběhla Nikola, Halousková, Bára Korseltová, Karolína Kaftanová, Jana Klírová, Eliška Ajchlerová, Mirka Moravcová a Míša Moravcová. Z děvčat se nezúčastnila Míša Chmelíková a Ester Zeithamlová. Obě byly nemocné.

     Ve třetí třídě nejen děvčata běžela dvě kolečka, ale také chlapci tentokrát běželi stejně dlouhou tra?. Na 1. místě se umístil Honza Holan,
       na 2. místě Matěj Žalud, který ještě brzo ráno absolvoval hokejový trénink,
       na 3. místě Miloš Kadlec,
       na 4. místě Honza Šimůnek.

Všichni, kteří vyběhli se nám i vrátili do cíle. Dále tedy doběhl Kuba Fiala, Kryštof Doležal, Tomáš Rýzner a Dominik Kubín. Neběžel Michal Housa, Zdeněk Jakubec a Honza Szabo, protože nebyli ve škole.

Všem moc děkujeme za účast a snahu a všem moc blahopřejeme.


Podzimní cvičení v přírodě
Cíl: Michalovice - golfové hřiště

Podzimní cvičení   
V pátek 12.10. 2007 jsme absolvovali podzimní cvičení v přírodě. Po svačině jsme vyrazili směr Michalovice na golfové hřiště, kam nás pozval pan Šulc. Prošli jsme si garáž s autíčky a každý si vyzkoušel odpálit tři míčky. (fotografie - třídní sekce)

Jaké byly pocity a co se nejvíce líbilo?

Líbilo se mi odpalování a jídelna.  
Natália

Na golfu semi líbila autíčka a jak hezky holky hrály. 
Bára K.

Na golfu se mi líbilo. Dostali jsme tam pudink a pití. Dokonce jsme si každý mohl odpálit tři míčky.                                                                                                                                
Kryštof

Na golfu se mi líbilo odpalování a pohoštění.
Kuba

Na golfu se mi líbil trávník a jídelna
Nikola

Na golfu mi to šlo dobře, až na to, že jsem bouchla do košíku s balónkama. Šlo mi to dobře.
Bára U.

Na golfu se mi líbilo pohoštění, odstřelování a prohlídka aut.    
Adéla

Líbilo se mi odpalování míčků - 3x. Taky se mi líbilo speciální pohoštění.        
Honza Š.

Na golfu sem mi líbilo odpalování a Míša Housa, jak odpaloval.      
Miloš

Na golfu to bylo dobrý. Odpalování mi šlo docela dobře. A Míšovi šlo nejlíp ze třídy. 
Karolína

Na golfu se mi líbilo střílení a hala
Eliška

Moc se mi líbilo jak na golfu hrál Míša Housa.   
Natálka H.

Na golfu se mi líbilo pohoštění a také golf.  
JanaDIVADLO

NÁVŠTEVA DIVADELNÍHO PŘEDSTAVENÍ
( 8.10. 2007)

Jsme tu jen měsíc a kousek a už můžeme vyprávět. O čem?

 Byli jsme v KS Svět, kde někteří z nás hráli pro ostatní divadlo. Byla to známá pohádka O Otesánkovii. Zeptáme se našich “herců”, jaký měli pocit, stát na jevišti a hrát.

Natálka H. hrála pasačku, Zdenda si “vystřihl” hluchého dědečka a Karolínka zase byla Mařenka.
    

     Jako první se vyjádřila Natálka H: Otesánek se mi hrál dobře, hrála jsem pasačku.

     Další tu máme vyjádření Karolíny:Na podiu se mi hrálo dobře, bylo to dobrý a bavilo mě to. Hrála jsem Mařenku. 


A jak to viděli ostatní, ti kteří sledovali z hlediště?   

Co se ti líbilo na Otesánkovi? (Všechny odpovědi byly písemnou formou.)

Na Otesánkovi se mi líbila pasačka a Mařenka.
                                                         Eliška

Docela dobrý, hlavně děda.
                                           Miloš       

Otesánek byl tlustý.
                                                   Dominik

Na Otesánkovi se mi líbilo, jak tam hráli.
                                                                                      Jana
Otesánek se mi líbíl, hlavně děda, jak pořád dělal - Cože? Cože? Cože?
                                                                                            Honza Š.
     
Na Otesánkovi se mi líbilo, jak hrál Zdenda dědečka hluchýho.
                                                                        Adéla

Líbilo se mi to. Až na to, že nepřijeli herci.
                                            Bára U.

Líbilo se mi, jak byl Otesánek tlustý.
                                       Nikola

Otesánek byl nic moc.
                                Kuba

Divadlo semi jakž takž líbilo, ale bylo pro menší děti.
                                                                                      Kryštof

Líbilo se mi, jak Otesánek sněd všechny kromě babičky.
                                                                                           Natália

Na otesánkovi se mi líbilo, jak snědl babičku.
                                                 Bára K.
    


HALÓ, HALÓ TŘEŤÁCI...
Co se mi nejvíce libilo na našem výletě (2.ročník)

V úterý 30.5. celá naše škola odjela na celodenní výlet. Navštívili jsme hrad Pecka se středověkou mučírnou, hvězdárnu v Úpici s velikým dalekohledem a nakonec jsme se prošli Adršpašskými skalami a projeli se na lodičce.Dětem se výlet líbil a rády se podělí o své nejlepší zážitky. :) :) :) CO SE TI NEJVÍCE LIBILO?

Sloni(skalní útvary), Titanic 2 (lodička na jezeře, ve které jsme se plavili) a mučírna (hrad Pecka). JANA KLÍROVÁ

 Na lodi, skály a na hradě. MIRKA MORAVCOVÁ

 Jak jsme jeli na lodiččce, jak jsme šli kolem potůčku a jak jsme se dívali na film o planetách. MILOŠ KADLEC

Na hradě, na lodi a skály. MÍŠA MORAVCOVÁ


Návštěva divadelního představení
Pražské pověsti

V pátek 26.5 celá naše škola navštívila divadelní představení pana Přeučila a paní Hruškové. Předvedli nám, jak to bylo Horymírem a Šemíkem, Golemem a jak to dopadne ve Faustově domě, když je někdo chamtivý, chce víc i když si to nezaslouží.
Na konci vystoupení
dostali žáčkové sladký bonbon.

ČÍM BUDU A PROČ
(Práce nejsou upraveny ani opraveny vyučujícím - 1.ročník)

JÁ BICH CHTĚLA BÍT KVĚTINÁŘKOU JSEM RÁDA MEZI KVĚTININY.
Míša Chmelíková

JÁ CHCI POMÁHAT PŘÍRODĚ ABI PŘÍRODĚ NIC NEŠKODILO. JÁ BICH CHTĚL BÍT PŘÍRODOVJEDEC. Kuba Fiala

KCI BEJT HOLIČKA PROTOŽE MNĚ TO BAVÍ. BUDU STŘÍHAT.
Esterka Zeithamlová

JÁ BICH ŠTĚL BÍT ORNITOLOK NA BÍLO ŽRAVCE A ŠTĚL BICH POZNATI PŘÍRODU.
Zdenda Jakubec

JÁ BYCH CHTĚL OPRAVOVAT POČÍTAČE PROTOŽE MÁM RÁD POČÍTAČE.
František Bezpalec

CHCY BÍT ARCHELOOK PROTOŽE PAK BUDU VJEDĚT JAK ŽYLY DYNOSAUŘY.
Honza Szabo

JÁ CHCI BÍT KADERNIČKOV PROTOŽE ŽESEMITO LÍBÍ. UPRAVUJE LIDE HESKI.
Natálka Sopková

JÁ BICH CHTĚLA BÍT PANI UČITELKOU. PROČ? PROTOŽE MÁM RÁDA DĚTI A RÁDA SI SE ŽANETKOU NA TU PANI UČITELKU HRAJU.
Adéla Kutová

JÁ CHCI BEJT ABI MOHLA BIT SPORTOVKA PROTOŽE CHCI KOLO, PINKON BRUSLE A FODBAL. Karolína Kaftanová

JÁ CHCI BEJT POLICI PROTOŽE CHCI LOUPIT LUPIČE A HODNĚ HONIT ZLODĚJE. CHCI BEJT KAPITÁNEM POLICAJTŮ.
Dominik Kubín

CHCI BÍT PANI NA KONĚ PROTOŽE MNĚ TO BAVÍ
Nikola Halousková

CHTĚLA BICH BÍT SESTŘIČKOU PROTOŽE MOJE TETA JE TAKI SESTŘIČKOU. CHTĚLA BYCH PRACOVAT V AUTOŠKODĚ PROTOŽE MOJE RODIČE TAM TAKI PRACUJU. CHCI CHODIT NO MODNÍ PŘEHLÍDKU PROTOŽE TOJE ZAJÍMAVÉ.
Natálka Hrabánková

JÁ BUDU ORNITOLOG NA PTÁKY PROTO JSOU HESKY
Honza Holan

CHCI BÍT MECHANIK CHCI BÍT MECHANIK PROTOŽE JSEM OD JEŽÍŠKA DOSTAL VOLTÍKA KTERI MNĚ STRAŠNĚ ZABAVIL ŽE SEM CHTĚL BÍT MECHANIKEM ROK 2007 DOSTANU VOLTÍK 2 A POMALU SE UČÍM PŘIPOJIT TAM KAM POTŘEBUJI
Tomáš Rýzner

CHTĚLA BI SEM PRACOVAT F KVETINÁŘSTVÍ PROTOŽE TAM JSOU HEZKÉ KITIČKI A BAVÍMĚ PJESTOVAT KITKI
Bára Ulmanová

JÁ CHCI BÍT POŠ?ÁKEM VÍTE PROČ? PROTOŽE BUDU ROZDÁVAT OBÁLKI
Matěj Žalud

CHCY BÍT UČITELKOU PROTOŽE MNĚ BAVÍ PSÁT NA TABULI. CHCI UČIT V DALOVICÍCH
Bára Korseltová

CHTĚL BICH DĚLAT FORMULE JEDNA BOX PROTOŽE CHCI FANDIT SVÉMU FANOUŠKOVI A NEBOLI DĚLAT FORMULISTU. VÍTE PROČ? PROTOŽE CHCI MÍT VELKOU SBÍRKU ZLATÍCH STŘÍBRNÍCH A BRONZOVÝ POHÁRU A MÍT HODNĚ BODU A BÍT MISTR SVĚTA (WORLD)SPORT CHTĚL BICH ABICH MNĚL MEDAJLE A DĚLAT POLICIE (POLIZEI) PROTOŽE CHCI MÍT PENÍZE
Honza ŠimůnekNaše citáty


- “Jak bylo ve škole, Eliško?”
- “Dobrý dědo, učili jsme se psát r. Ale moc mi to nejde asi ho nebudu používat.”
Eliška Ajchle r ová ;)